Funkce a výhody dataloggerů při přepravě a skladování zboží
Úvod
Dataloggery jsou nepostradatelná zařízení pro monitorování a zaznamenávání podmínek prostředí, jako jsou Temperature, vlhkost vzduchu a vibrace. Hrají klíčovou roli při přepravě a skladování zboží, aby byla zajištěna kvalita a bezpečnost produktů. V tomto článku vysvětlíme, jak dataloggery v těchto procesech fungují a jaké jsou jejich výhody.
Jak dataloggery fungují
Senzory a sběr dat
Dataloggery jsou vybaveny vysoce citlivými senzory, které nepřetržitě měří podmínky prostředí, jako je Temperature a vlhkost vzduchu. Tyto senzory zaznamenávají přesná data, která jsou nezbytná pro zajištění kvality zboží.
Sběr a ukládání dat
Shromážděná data se v pravidelných intervalech ukládají do interní paměti datového záznamníku nebo se přenášejí v reálném čase. Moderní datové záznamníky disponují velkou paměťovou kapacitou, která umožňuje dlouhodobý sběr dat.
Spolehlivé napájení
Datalogery jsou obvykle napájeny bateriemi s dlouhou životností, aby byl zajištěn nepřetržitý provoz. Některé modely nabízejí možnost externího napájení.
Přenos a analýza dat
Zaznamenaná data lze přenášet přes USB, Bluetooth, Wi-Fi nebo mobilní síť. Specializovaný software umožňuje podrobnou analýzu a vizualizaci zaznamenaných dat.
Výhody dataloggerů při přepravě a skladování
Zajištění kvality citlivého zboží
Dataloggery nepřetržitě monitorují podmínky prostředí a okamžitě detekují odchylky, které by mohly ovlivnit kvalitu potravin, léčiv nebo chemických produktů. To je rozhodující pro udržení optimálních podmínek při skladování a přepravě.
Prevence škod
Datové záznamníky pomáhají předcházet poškození zboží tím, že včas rozpoznávají nepříznivé podmínky prostředí. Problémy, jako je nadměrné teplo, vlhkost nebo otřesy, lze včas identifikovat a odstranit.
Dokumentace a prokázání dodržování předpisů
Zaznamenaná data slouží jako důkaz o dodržování předepsaných skladovacích a přepravních podmínek. To je obzvláště důležité v regulovaných odvětvích, jako je potravinářský a farmaceutický průmysl.
Zvýšená efektivita a optimalizace procesů
Analýzou dat lze identifikovat slabá místa v přepravních a skladovacích procesech a následně je optimalizovat. To vede ke zvýšení efektivity a úsporám nákladů.
Zvýšení spokojenosti zákazníků
Dataloggery přispívají k zajištění kvality produktů, což zvyšuje spokojenost zákazníků. Transparentní informace o podmínkách během přepravy a skladování posilují důvěru zákazníků.
- Jednorázový datalogger teploty
- -30 °C až +70 °C
- doba záznamu až 180 Tagů při 10minutovém intervalu měření
(další možnosti na vyžádání) - Multifunkční LCD displej
- Zpráva ve formátu PDF
- EN 12830, CE, RoHS
- Kalibrační certifikát
- Rozměry: 93 x 47 x 8 mm
- Přesné monitorování přepravy: Měří nárazy v rozmezí 0,1 až 100 G, nastavitelné mezní hodnoty alarmu od 3,5 do 100 G, jakož i Temperature a vlhkost pro komplexní analýzu okolního prostředí.
- Dlouhá výdrž baterie: V závislosti na intervalu hlášení vydrží mezi 6 měsíci a 4,5 lety – pro spolehlivé dlouhodobé monitorování.
- Přesné určení polohy: Využívá GPS, Wi-Fi a mobilní signály k přesnému určení polohy a podporuje geofencing pro oznámení v reálném čase.
- Globální konektivita: Pracuje s 4G LTE a 2G fallbackem, aby zajistil stabilní připojení během celého transportu.
- Snadná konfigurace a analýza dat: Správa prostřednictvím webové aplikace, ukládání všech dat do zabezpečeného cloudu SpotSee Cloud pro podrobné přepravní zprávy.
- Jednorázový datalogger teploty
- -30 °C až +70 °C
- doba záznamu až 180 Tagů
- Jednorázový datalogger teploty
- Temperature a relativní vlhkost vzduchu
- -30 °C až +70 °C
- až 180 Tagů záznamu při 10minutovém intervalu měření
- (další možnosti na vyžádání)
- Multifunkční LCD displej
- Zpráva ve formátu PDF
- EN 12830, CE, RoHS
- Kalibrační certifikát
- Rozměry: 93 x 47 x 8 mm
Jednorázový teplotní indikátor
- Vodotěsný a vhodný pro styk s potravinami
- Inteligentní monitorování stavu pomocí LED
- Cenově výhodný a spolehlivý
- K dispozici pro různé teplotní rozsahy
- Víceúčelový teplotní záznamník splňující požadavky GDP
- Automaticky generované analýzy ve formátu PDF
- Zobrazení stavu na displeji
- Datalogger pro měření nárazů, Temperature a vlhkosti vzduchu
- Zkouška nárazem/vibracemi podle přepravní normy IEC 60721-3-2
- Rozsah měření až ±24 g na osu
- Kruhová paměť pro 950 událostí
- Navíc 9 nárazových událostí s časovým průběhem
- Bezdrátový přenos dat pomocí NFC a BLE (Bluetooth Low Energy)
- Baterie vyměnitelná uživatelem
- Stupeň krytí IP 50
POZNÁMKA:
Při prvním použití je nutné použít startovací balíček Aspion G-Log 2 (79A-TP2).
Ten obsahuje 2 dataloggery Aspion G-Log 2 s potřebným příslušenstvím.
Zde uvedené jednotlivé přístroje lze poté libovolně dokoupit!
- Použití v chladicích a mrazicích prostorech: Vhodné pro teploty od 2 °C do 8 °C nebo od -20 °C do -80 °C.
- Snadné ovládání: Uživatelsky přívětivý design pro jednoduché použití.
- Kompaktní rozměry: Díky rozměrům pouhých 23 x 42 x 5,6 mm lze snadno použít v různých prostředích.
- Jednorázové použití: Vyvinuto pro jednorázové použití s nevratným zobrazením pro zajištění spolehlivosti.
- Nevratný indikátor: Zaručuje, že jednou zobrazené podmínky nelze resetovat ani změnit.
Jednorázový datalogger GSM v reálném čase pro měření nárazů, sklonu, Temperature, vlhkosti vzduchu, osvětlení, s automatickým letovým režimem, sledováním polohy a výdrží až 120 dní
- konfigurovatelné intervaly měření a přenosu
- Senzory pro náraz, sklon, Temperature, vlhkost vzduchu, světlo a polohu
- Přenos dat pomocí technologie 4G LTE s 2G fallback
- včetně celosvětového datového paušálu
- Přesné sledování teploty
- Odolnost vůči extrémnímu chladu až do -90 °C
- Snadné ovládání
- Kontinuální záznam dat
- Sledování přepravy po dobu 150 Tagů
- Vše v jednom záznamníku: naměřená data ve formátu PDF, konfigurační soubor, kalibrační certifikát a návod k obsluze
- Okamžité vytvoření PDF zprávy ihned po připojení k počítači
- V souladu s GxP, 21 CFR Part 11, HACCP a EN 12830
- 2 dataloggery ASPION G-Log 2 (±24 g na osu)
- 1 čtečka USB karet (NFC) – Identiv uTrust 3700 F
- včetně 2 samolepek „Data Logger inside“
- včetně PC softwaru ASPION G-Log Manager a aplikace
- Rozsah měření až ±24 g na osu
- Kapacita paměti: 286 událostí
- Datalogger pro měření nárazů a teploty
- Navíc 9 nárazových událostí s podrobným průběhem
- Bezdrátový přenos dat pomocí NFC
- Stupeň krytí IP 50
- Datový záznamník pro monitorování přepravy: Se dvěma tříosými akcelerometry a třemi režimy měření nárazů (±200 g při 6400 Hz, ±200 g při 3200 Hz, ±15 g při 1600 Hz).
- Integrované senzory: Interní teplotní senzor (-20 °C až +65 °C) a podle varianty také senzory vlhkosti, tlaku a osvětlení.
- Kapacita paměti a nastavení prahových hodnot: Více než 2 miliony naměřených hodnot s možností individuálního nastavení prahových hodnot.
- Baterie a doba záznamu: Dobíjecí LiPo baterie (230 mAh) s dobou záznamu až 8 týdnů, vhodná pro leteckou přepravu.
- Softwarový balíček a indikace stavu: Software MSR175 s dashboardem, ReportGeneratorem, ShockViewerem a barevnou LED diodou pro indikaci stavu.
Jednorázový datalogger pro monitorování teploty, osvětlení a polohy
- konfigurovatelné intervaly měření a přenosu
- Senzory pro teplotu, osvětlení a polohu
- Přenos dat pomocí technologie 4G LTE s 2G Fallback
- včetně celosvětového datového paušálu
- USB datalogger pro měření teploty a vlhkosti
- Víceúčelové zařízení
- Lithiová baterie s dlouhou životností
- 2 nárazové senzory ASPION® G-Log (standardní provedení IP 50)
- 1 čtečka karet USB Identiv uTrust 3700 F
- 2 samolepky „Data Logger inside“
- včetně PC softwaru ASPION G-Log Manager a aplikace
- Měření nárazů: ±15 g / ±200 g pro přesná měření v různých aplikacích.
- Vysoká paměťová kapacita: Více než 2 miliony paměťových míst pro data a více než 1 000 nárazových událostí.
- Kompaktní a lehký: Snadná manipulace díky nízké hmotnosti a kompaktní konstrukci.
- Vysokorychlostní vzorkovací frekvence: vzorkovací frekvence až 6 400/s pro přesný a rychlý sběr dat.
- Dobíjecí baterie: Vybaveno dlouhotrvající dobíjecí baterií.
- Výkonný software: Včetně výkonného softwaru pro analýzu dat a tvorbu reportů.
- Optimální monitorování teploty: Ideální pro kontrolu skladovacích a přepravních podmínek.
- Široký měřicí rozsah: S vysokou přesností měří teploty od -30 °C do +70 °C.
- Snadná obsluha: Automatické vytváření PDF zpráv bez nutnosti dalšího softwaru.
- Spolehlivé zobrazení stavu: LED signály pro provozní stav a alarmy.
- Rychlý přenos dat: Přímé USB připojení pro rychlé a snadné vyhodnocení.
- 2 vodotěsné dataloggery pro měření nárazů a klimatických podmínek
- 1 čtečka USB karet
- 2 samolepky „Data Logger inside“
- včetně PC softwaru ASPION® G-Log 2 Manager a aplikace
- Přesné zaznamenávání nárazů: Vysokorychlostní datalogger se dvěma současně měřícími tříosými akcelerometry (±15 g při 1600 Hz a ±200 g při 6400 Hz).
- Všestranné senzory: Integrované senzory teploty, vlhkosti, atmosférického tlaku a osvětlení s frekvencí měření a ukládání 10 minut.
- Sledování GPS/GNSS: Ukládá polohové údaje získané ze satelitů, aby bylo možné přesně lokalizovat kritické události během přepravy nebo skladování.
- Velká paměťová kapacita a energetická účinnost: Možnost uložení více než 4 milionů naměřených hodnot, s dobíjecí LiPo baterií (2400 mAh), která vydrží až 8 týdnů se sledováním GPS nebo minimálně 1 rok bez sledování GPS.
- Uživatelsky přívětivý software: Softwarový balíček MSR175 s dashboardem, ReportGeneratorem a ShockViewerem pro snadnou konfiguraci, automatické vytváření reportů a detailní analýzy nárazů.
- Přesná kontrola teploty: Spolehlivě zaznamenává průběh teploty ve skladovacích a přepravních podmínkách.
- Integrovaný displej: Zobrazuje aktuální, minimální, maximální a průměrné hodnoty teploty.
- Dlouhá výdrž baterie: Vyměnitelná baterie s výdrží až jeden rok.
- Včetně kalibračního certifikátu: Dodáváno s 6bodovým kalibračním certifikátem pro maximální přesnost měření.
- Automatická dokumentace: Samostatně vytváří zprávu ve formátu PDF bez nutnosti použití dalšího softwaru.
Jednorázový datalogger pro monitorování teploty (rozšířený měřicí rozsah) a polohy
- konfigurovatelné intervaly měření a přenosu
- Senzory teploty s rozšířeným měřicím rozsahem -200 °C až 100 °C
- Zjišťování polohy přes GSM
- Přenos dat pomocí technologie 4G LTE s 2G Fallback
- včetně celosvětového datového paušálu
- Teplotní rozsah: -30 °C až +70 °C (s volitelnými externími senzory lze rozšířit na -40 °C až +80 °C a -200 °C až +100 °C)
- Výdrž baterie: Až 120 Tagů s dobíjecí baterií
- Datové připojení: celosvětová konektivita 4G s automatickým přepnutím na 2G
- Paměť: Lokální paměť pro až 50 000 naměřených hodnot, neomezený úložný prostor v tempmate Cloud
- Sledování přepravy po neomezenou dobu
- Vše v jednom dataloggeru: naměřená data ve formátu PDF, konfigurační soubor a návod k obsluze
- Okamžité vytvoření PDF zprávy ihned po připojení k počítači
- V souladu s GxP, 21 CFR Part 11 a HACCP
- Sledování přepravy po neomezenou dobu
- Vše v jednom záznamníku: naměřená data ve formátu PDF, konfigurační soubor, kalibrační certifikát a návod k obsluze
- Okamžité vytvoření PDF zprávy ihned po připojení k počítači
- V souladu s GxP, 21 CFR Part 11, HACCP a EN 12830
- Sledování v reálném čase 360°: Sledování přepravy po celém světě v reálném čase prostřednictvím mobilní sítě s technologií LTE-M a 2G jako záložním řešením.
- Všestranné senzory: Spolehlivě zaznamenává nárazy, Temperature, vlhkost vzduchu, atmosférický tlak, světlo a pohyb pro komplexní kontrolu přepravy.
- Robustní konstrukce: Vysoce kvalitní ABS pouzdro s krytím IP67, vodotěsné a ideální pro náročné podmínky použití.
- Dlouhá výdrž: Energeticky optimalizováno s vyměnitelnými AA bateriemi pro provozní dobu až 3 roky.
- Inteligentní cloudová platforma IoT: Snadné vyhodnocování dat ze senzorů, alarmy v reálném čase a seskupování zařízení pro optimální kontrolu.
- Přesné monitorování nárazů a vibrací: MSR165 měří silné otřesy pomocí tříosého akcelerometru (±200 g) s frekvencí měření až 1600 Hz.
- Integrovaná LiPo baterie: Vestavěná 1000 mAh lithium-polymerová baterie je dobíjecí přes USB a umožňuje až 6 měsíců provozu.
- Velká paměťová kapacita: Záznamník dokáže zaznamenat přes 1 miliardu naměřených hodnot – ideální pro dlouhodobé monitorování s vysokým rozlišením.
- Rozšiřitelné senzory: Dodatečné senzory pro teplotu, vlhkost, atmosférický tlak a světlo umožňují komplexní analýzu prostředí.
- Podrobná analýza dat: MSR ShockViewer Software nabízí výkonné vizualizace a vyhodnocení rázových a vibračních událostí.
- Přesné monitorování přepravy: Měří nárazy v rozmezí 0,1 až 100 G, nastavitelné alarmové hodnoty od 3,5 do 100 G, jakož i Temperature a vlhkost pro komplexní analýzu okolního prostředí.
- Dlouhá výdrž baterie: V závislosti na intervalu hlášení vydrží mezi 6 měsíci a 4,5 lety – pro spolehlivé dlouhodobé monitorování.
- Přesné určení polohy: Využívá GPS, Wi-Fi a mobilní signály k přesnému určení polohy a podporuje geofencing pro oznámení v reálném čase.
- Globální konektivita: Pracuje s 4G LTE a 2G fallbackem, aby zajistil stabilní připojení během celého transportu.
- Snadná konfigurace a analýza dat: Správa prostřednictvím webové aplikace, ukládání všech dat do zabezpečeného SpotSee Cloud pro podrobné přepravní zprávy.
- Nepřetržité měření a zaznamenávání teploty, relativní vlhkosti a rosného bodu
- Bezproblémové dlouhodobé měření: velká paměť až pro 1 milion naměřených hodnot, výdrž baterie 3 roky
- Rychlá odezva a přesné měření díky externímu snímači vlhkosti
- Software ComSoft Basic k dispozici ke stažení zdarma
- Ideální pro dlouhodobá měření: paměť pojme až 1 milion naměřených hodnot; výdrž baterie může dosáhnout až 3 let
- Praktické: Na displeji loggeru můžete odečítat aktuální naměřené hodnoty, minimální a maximální hodnoty, mezní hodnoty a překročení mezních hodnot
- S touto sadou můžete začít ihned: obsahuje tři teplotní loggery, základní software na CD, USB rozhraní, paměťovou kartu SD, držáky na zámek a na zeď
- V souladu s HACCP, certifikováno podle EN 12830, stupeň ochrany IP 65
- Praktické pro častá nebo dlouhodobá měření: kapacita paměti 1 milion naměřených hodnot, výdrž baterie až 3 roky
- Velmi široký rozsah měření teploty od -50 °C do +1000 °C
- Včetně nástěnného držáku
- Vyhodnocení a dokumentace naměřených dat: na výběr ze tří různých verzí softwaru, základní software je k dispozici ke stažení zdarma
- Datový záznamník: pro měření nárazů, Temperature a vlhkosti vzduchu
- Zkouška nárazem/vibracemi: podle přepravní normy IEC 60721-3-2
- Rozsah měření: až ±24 g na osu
- Kruhová paměť: pro 950 událostí
- Navíc: 9 nárazových událostí s časovou řadou
- Přenos dat: bezdrátový pomocí NFC a BLE (Bluetooth Low Energy)
- Baterie: vyměnitelná uživatelem
- Kryt: s krytím IP 65/67. Vodotěsné provedení
POZNÁMKA: Při prvním použití je nutné použít startovací balíček ASPION G-Log 2 Waterproof.
Ten obsahuje 2 x datový záznamník ASPION G-Log 2 Waterproof s potřebným příslušenstvím.
Zde uvedené jednotlivé přístroje lze dokoupit podle libosti!
- 10 nárazových senzorů ASPION® G-Log (standardní provedení IP 50)
- 2 čtečky USB karet Identiv uTrust 3700 F
- 10 samolepek „Data Logger inside“
- včetně PC softwaru ASPION G-Log Manager a aplikace
- Sledování v reálném čase 360°: Sledování přepravy po celém světě v reálném čase prostřednictvím mobilní sítě s technologií LTE-M a 2G jako záložním řešením.
- Všestranné senzory: Spolehlivě zaznamenává nárazy, Temperature, vlhkost vzduchu, atmosférický tlak, světlo a pohyb pro komplexní kontrolu přepravy.
- Robustní konstrukce: Vysoce kvalitní ABS pouzdro s krytím IP67, vodotěsné a ideální pro náročné provozní podmínky.
- Dlouhá výdrž: Energeticky optimalizováno s vyměnitelnými AA bateriemi pro provozní dobu až 3 roky.
- Inteligentní cloudová platforma IoT: Snadné vyhodnocování dat ze senzorů, alarmy v reálném čase a seskupování zařízení pro optimální kontrolu.